Persefone Blair D'Angelo

5. června 2012 v 20:53 |  Profily-Mláďata
Jméno: Persefone Blair D'Angelo
Datum narození: To snad ani sama Nyx neví. V dokladech uvádí věk 21 - plnoletost - vypadá na +/- 17, ale žije už mnoho tisích let.
Původní bydliště: Všude ale zároveň nikde. Nikdy se nezdrží na jednom místě moc dlouho - víc než pár let.
Popis: Nemálo lidí by ji řeklo, že vypadá jako anděl. A netušili by, jak děsivě blízko pravdě jsou. Zůstala jí nadlidská krása - bělostná pokožka bez jediné nedokonalosti, štíhlá středně vysoká postava s překrásnými ženskými vnady a tvary, krásná tvářička s okouzlujícím úsměvem, hluboké čokoládové oči orámované tmavými dlouhými řasami a husté hnědé kadeře.
Na lopatkách má speciální zlatou barvou - která jde vidět jen při určitém světle a na slunci se třpytí - vytetovaná andělská křídla. Symbol toho kým byla. Symbol, který ji připomíná mučivé vzpomínky, ale přesto si jej nechala vytetovat.
Její styl oblékání prošel nespočetným množstvím změn. Teď má období, kdy nosí jednoduché a lehké oblečení světlých barev, které je přesto vyzývavé a ona v něm vypadá sexy. Šperky nebo bižuterii nosí jen výjimečně stejně jako líčení. Je prostě krásná i bez toho.
Je velkým milovníkem čokolády. Může jí sníst kila, a přesto se to na její postavě nijak neprojeví. Vlastně kromě toho, že ji rostou vlasy a nehty neprochází žádnými fyzickými změnami a je nesmrtelná.
Voděodolnou safírově modrou tužkou na oči si na čelo maluje měsíční srpek, aby tak vytvořila iluzi, že je upíří mládě a do školy Noci patří. Nikdo kromě velekněžky neví, kým doopravdy je.
Povaha: I když andílkovský vzhled jí zůstal povaha rozhodně ne. Její dobrá stránka byla po dlouhá tisíciletí pohřbená a teď se stěží hrabe na povrch. Blair je prvotřídní mrcha, která si jde krutě za tím, co chce a ničeho ani nikoho se nebojí. Je namyšlená, sobecká, náladová, tvrdohlavá, ironická, sebevědomá a naprosto přesvědčená o své dokonalosti. Drzost má na denním pořádku a druhými lidmi pohrdá. Je to prostě holka, kterou byste si nikdy nepřáli potkat a když by se tak stalo, máte sto chutí ji omlátit hlavu o nejbližší zeď. Přesto všechno její chování je v ní jakési kouzlo, které lidi nutí ji milovat, obdivovat ji, snažit se ji nějak zavděčit. Chtějí být v její přítomnosti a dobře s ní vycházet. Toho umí využít a tak s lidmi často chytře manipuluje.
Miluje popularitu - když je středem pozornosti. Miluje, když vše záleží jen na jejím rozhodnutí. Miluje zakázané 'ovoce' a moc.
I tak se hluboko v její špinavé duši skrývá dobro. Uvnitř je tím andělem, který viděl ve všem to pozitivní a krásné. Uměl se smát - i když teď se směje taky. Je to v ní, ale zatím se nenašel nikdo - snad jen jeden člověk - , kdo by to objevil. Nikdo kdo by ji pomohl to krásné hřejivé teplo probudit a otevřít ji tak jiný svět.
Zájmy: Vyzkoušela už všechno, co mohla. Neexistuje činnost, kterou by neznala. Některé se jí líbily víc, jiné míň - stejně jako obyčejným smrtelníkům. Nejvíc ji baví umění - malování, tanec dokonce i balet, herectví - a boj. Sportu nikdy moc nedala, stejně jako si nikdy nezamilovala zvířata. Tedy až na divoké kočkovité šelmy. Když se věnuje tomu, co ji baví, dokáže se dotknout toho dobra, co uvnitř sebe nosí. Většinou to však dělá nevědomky. Někdy když kreslí, vznikne jí pod rukama obraz ze světa Nykty.
Životopis: Před mnoha a mnoha tisíciletími byla členkou andělské gardy věrně sloužící Nyx. Tehdy byla skrz na skrz dobrá. Jediné co ji odlišovalo od ostatních andělských bytostí, byla její touha po zakázaném a moci. První z jejich tužeb ji přinesla zkázu, ta druhá ji však mnohem dříve zařídila vysoké postavení a neuvěřitelnou oblíbenost. Byla miláčkem samotné Nykty, ale postupem času se jí zachtělo být miláčkem i jejího chotě Ereba. Nevynaložila mnoho úsilí a dostala to, co chtěla - pobláznila mu hlavu a svedla ho. Jejich hrátky netrvaly příliš dlouho. Bohyně se to dověděla a bez milosti Blair z jejího světa vyhnala.
Tady nastal zlom, kdy se z ní stala ta špatná. Její život na zemi se velice podobal příběhu o vyhoštění Satana z nebe, který pak páchal na zemi zlo. Bouřila se tak proti Nyktě a chtěla ji to dát co nejlépe najevo. Zabíjela - jak lidi, tak upíry -, sváděla muže, nabádala k těmto činům ostatní, ale hlavně lidem vládla. Nechala se ovládnou Temnotou. Začala si říkat Persefone - bohyně podsvětí - protože jméno Blair ji připadalo moc andělské. Páchala jeden hřích za druhým, až ji její překrásná sněhově bílá křídla zčernaly do barvy havraních křídel v nejtemnější noci. Pokud sama nechce, tak je nikdo nevidí.
Není to tak dlouho - jen několik stovek staletí - co našla člověka, který v ní probudil ty hezké pocity a vlastnosti. Zamilovala se. Vdala se za něj a dokonce spolu čekali dítě, i když se to zdálo být nemožné. Cítila se opět živá a přestala ničit vše kolem sebe. Jenže tato fáze trvala jen chvíli. Dost nepatrnou v porovnání s dobou, kterou už na zemi jako padlý anděl prožila. V jeden jediný den přišla o manžela a potratila. Bylo ji hned jasné, že se Nyx rozhodla nedopřát ji už ani trochu štěstí. Vrátila se zpět do svých tak dlouho zajetých kolejí.
Teprve před pár desítkami let nastal v jejím životě další zvrat. Nepamatuje si, čím byl způsoben, ale rozhodla se s Nyx udobřit. Nejspíš zatoužila se opět podívat do jejího překrásného ráje. Ty poslední roky se snaží změnit. Víc se jí daří změnit to, že už neslouží Temnotě než to jaká je uvnitř a jakou má povahu. Dokonce začala lidem - i jiným bytostem - pomáhat. Kromě kouzla osobnosti stále vlastní prastarou magii, která ji umožňuje nejen zahojit si svoje veškerá zranění, ale vyléčit i ostatní. Pořád cítí, že je to málo. A tak se rozhodla navštívit jednu ze škol Noci. Přesněji tu, kterou má bohyně v největší přízni. Ne snad proto, aby se od toho ústavu bohyně odvrátila, ale aby poznala, že se snaží a myslí to vážně. Zatím však pořád dělá jen malé krůčky. No nemá nikoho, kdo by ji pomohl udělat větší krok.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama